Ekonomi

Çameli Belediyesi kendi enerjisini üretecek

Çameli Belediyesi, doğal kaynakları enerjiye dönüştürmek ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla kurduğu güneş enerjisi santralindeki çalışmaları tamamladı.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Çameli Belediyesi, ilçede doğal kaynakları enerjiye çeviren değerli bir projeye daha imza attı. Cumaalanı Mahallesi’nde 25 dönümlük alanda (GES) devam eden Güneş Enerjisi Santrali (GES) çalışmaları tamamlandı. En kısa zamanda elektrik vermeye başlayacak olan tesiste 809 KW’lık güneş enerjisi santralinde 2.160 adet panel bulunuyor. Yılda ortalama 1 milyon 300 bin KWH elektrik enerjisi üretmesi bekleniyor. Güneşlenme süresine bağlı olarak bu üretim artabilir. Belediyeye yılda ortalama 3,5 milyon TL gelir kaynağı sağlanması bekleniyor. Yılda 830 hanenin tüketeceği kadar elektrik üreteceği tahmin ediliyor.

“Elektrikte büyük tasarruf, ömür boyu yatırım”

Santralin ilçe için değerli bir çalışma olduğunu belirten Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Güneş Enerjisi Sistemleri çok kısa sürede üretime geçecek. Bu belediyeler için çok değerli bir kaynak. Yatırımlar Bu şekilde yapacağımız hem ekonomimize katkı sağlayacak hem de ülkemize güç katacaktır” Bu çalışma ileriye dönük bir yatırım olarak gerçekleştirilmiş olup bugüne kadar belediyenin tüm çalışmalarının karşılığını çok güzel bir şekilde almıştır. Bizim için bir lütuftu ve çok keyif aldım. Bu işte emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. – DENİZLİ

camasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu