Haber

Aksaray’da Narkotik Eğitim Tırı ile Farkındalık Artırıldı

KEMAL ONUR ATALAY

AksarayKonya’da madde kullanımı ve bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık yaratılacak NarkotikSuçla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden getirilen Narkotik Eğitim Tırı (Narkotir) standında kamuoyu bilgilendiriliyor.

Aksaray Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden getirilen narkotik standı 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda açıldı. Standı ziyaret eden Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın direktifleriyle uyuşturucuyla kararlı bir mücadele yürütüldüğünü belirterek, “Uyuşturucuyla mücadelemizi kararlılıkla, omuz omuza, kararlılıkla sürdürüyoruz. Aksaray’daki tüm kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla omuz omuzayız.”Uyuşturucuyla mücadelede ailelerimizin ve vatandaşlarımızın desteğinin çok değerli ve değerli olduğunu belirtmek isterim” dedi.

“BURADA FARKINDALIK YARATMAK İSTEDİK”

Narkotır’da yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Kumbuzoğlu, “İçeriye yerleştirdiğimiz e-kiosk cihazlarımızla gençlerimize ve öğrencilerimize uyuşturucunun insan sağlığına ne kadar zararlı olduğunu gösteriyoruz. İlaç insan hayatını nasıl olumsuz etkiliyor, hayatlarını nasıl sürüklüyor?” çamura ve bataklığa sürüklenirken, uyuşturucu bağımlılığı hayatlarını nasıl kabusa çeviriyor.” “Burada çevirdiklerini bizzat görüyor. Biz burada farkındalık yaratmak istedik” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ ELEMENT BAĞIMLILIĞINA KARŞI ÖNLEMLERİ ÖĞRENDİ”

Standı ziyaret eden Kamber Demir Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hülya Turgut, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Kaynak: ANKA / Sağlık

arsuz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu