Haber

YSK’lılar Afet Bölgesinde Seçim Tedbirlerini İnceliyor

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeleri, yaklaşık 9 milyon seçmenin bulunduğu ve 96 milletvekilinin bulunduğu afet bölgesinde seçimlerin sağlıklı bir şekilde yapılması için alınan tedbirleri ve saha çalışmalarını incelemeye devam ediyor.

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekilliği Genel Seçimleri, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler nedeniyle yeni tedbirlerle yapılıyor.

Seçimlerin tüm illerde yapılmasını sağlamak için çalışma yapan YSK heyetlerinin depremden etkilenen illerdeki detaylı incelemeleri sürüyor.

YSK işçisi önce bölgeye gitti

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından YSK Başkanlığı önce eksikliklerin tespiti için bölgeye heyetler gönderdi.

İlk aşamada işçinin sağlık durumu, kurum binaları, sandıkların konulduğu bina ve yapılar, seçim ve büro malzemeleri, ulaşım ve sistem teknik altyapısı konularında bu kurullarca tespit edilen eksikliklerin giderilmesine yönelik çalışmalar yapıldı.

YSK üyeleri de çalışmaları yerinde inceledi. Daha önce Gaziantep ve Hatay’da incelemelerde bulunan YSK’lılar, Malatya’ya gitti.

Heyetler, 14 Mayıs’a kadar Elazığ, Adıyaman, Şanlıurfa ve Hatay’a giderek bölgede alınan tedbirleri yerinde inceleyecek, oy kullanma yerleri ve sandık kurulacak alanlara ilişkin son durumu değerlendirecek.

haberhasanbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu