Haber

Maltepe dayanışmayı büyütüyor

Maltepe Belediyesi, 2022’nin birinci 11 ayında muhtaçlık sahiplerine 12 bin besin kolisi ve 88 bin paket sıcak yemek dayanağında bulundu. Lider Ali Kılıç, şartlar ne olursa olsun toplumsal belediyecilik anlayışından taviz vermeyeceklerini tabir etti.

Maltepe Belediyesi Toplumsal Dayanak Hizmetleri Müdürlüğü, ekonomik şartları göz önünde bulundurarak sürdürdüğü yardımlarına sürat kesmeden devam ediyor. “Halk Kart” dayanağıyla ilçe genelinde belirlenen muhtaçlık sahibi vatandaşlara nakdi yardım yapılırken, belediyeye bağlı aşevinden 250 hanede 351 gereksinim sahibine 88 bin paket; dört çeşit sıcak yemek gönderildi. Ayrıyeten muhtaçlık sahiplerine 2022 yılında 12 bin besin kolisi dağıtıldı. Bin 191 bireye de marketlerde alışveriş yapabilmeleri için 161 bin 600 TL kıymetinde alışveriş kartı yardımında bulunuldu.

Giyim yardımından taziye desteğine

Ramazan ve Kurban bayramlarında halkın yanında olan ve vatandaşların giysi muhtaçlıklarını karşıladığı “Giymiyorsan Giydir” hizmetiyle toplumsal belediyecilik manasında kıymetli işlere imza atan Maltepe Belediyesi acılı günlerinde de halkı unutmadı. Belediye, bin 435 aileye taziye hizmeti çerçevesinde 90 bin 294 pide ve ayran gönderirken, afetzedelere 81 bin TL, asker ailelerine 32 bin 446 TL nakdi yardımda bulundu.

“Önceliğimiz halkın çıkarını düşünmek”

Sosyal Takviye Hizmetleri Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bugüne kadar sosyal belediyecilik anlayışıyla çalıştık, bundan sonra da bu hizmetlerimizden taviz vermeyeceğiz. Ağır ekonomik koşullar altında vatandaşlarımızı ezdirmemek için çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırdık. Maltepe’de bu sıkıntıları halkımızla birlikte aşmaya, dayanışmayı her şartta yaşatmaya itina gösteriyoruz. Toplumsal hizmet ağımızı daima genişletirken, yaptığımız her şeyi, attığımız her adımı, halkın çıkarlarını düşünerek, toplumsal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştiriyoruz.” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu