Ekonomi

Erzincan’da doğal kaynaklar ekonomiye kazandırılıyor

“2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programı” çerçevesinde onaylanan “Erzincan Bögert Maden Suyu Üretim Tesisi” projesinin dayanak kontratı imzalandı.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Erzincan Yatırım Takviye Ofisi’nde düzenlenen sözleşme imza törenine; KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven, Kavaş İnşaat A.Ş müdürü İkram Çamur, ajans ve firma yetkilileri katıldı.

Erzincan’da atıl durumda bulunan maden suyu üretim tesislerinin iktisada kazandırılması maksadıyla hazırlanan proje dahilinde, çağdaş teknolojiye uygun makine ekipman alımı yapılarak eser çeşitliliğinin arttırılması, Erzincan’ın doğal mineralli bögert maden suyunun yurt içi ve yurt dışına pazarlanmasının sağlanması hedeflemekte.

Proje çerçevesinde yatırımların tamamlanması ile birlikte ilk etapta yapılacak 20 kişilik istihdam ile Erzincan’da işsizliğin azaltılması ve sosyoekonomik gelişmişlik düzeyinin artmasına katkı sağlanması, bölgede ihracat kapasitesinin artması, doğal kaynakların kıymetlendirilmesi konusunda farkındalık oluşturulması ve bu alanda yeni yatırımların yapılmasına örnek teşkil etmesi beklenmekte. – ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu