Haber

DÜZCE’DEKİ DEPREM BURSA VE YALOVA’DA DA HİSSEDİLDİ

AFAD bilgilerine nazaran Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem Bursa ve Yalova’da da hissedildi. Bursa Valisi Yakup Canbolat ile Yalova Belediye Lider Vekili Mustafa Tutuk kentlerde rastgele bir olumsuzluğun yaşanmadığını belirtti.

Afet ve Acil Durum İdaresi BaşkanlığI (AFAD) datalarına nazaran saat 04.08’de merkez üssü Düzce ili Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem Bursa, Yalova ve ilçelerinde şiddetli şekilde hissedildi. Binalarda bulunan vatandaşlar, sokağa çıktı. Depremin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Bursa Valisi Yakup Canbolat “Düzce Gölyaka ilçesinde meydana gelen ve Bursa’mızda da hissedilen 5,9 şiddetindeki sarsıntıda vilayetimizde an prestijiyle tespit edilen bir olumsuz durum yoktur.” tabirini kullandı.

Kentte rastgele bir olumsuzluk olmadığını belirten Yalova Lider Vekili ise toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Sahadaki ekiplerimizden bilgi aldık. Çok şükür ki Yalova’mızın rastgele bir bölgesinden makûs haber almadık. Geçmiş olsun Yalovam.’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu