Haber

Demirtaş’ın Diyarbakır yolculuğu: Ailesinden gizlendi, telefon yasaklandı

Eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın, kalp krizi geçiren babasıyla görüşmek için Diyarbakır’a getirilmesine dair ayrıntılar ortaya çıktı.

Altı yıldır Edirne’de tutuklu bulunan Demirtaş, Diyarbakır’da kalp krizi geçiren babasını görmek için avukatları aracılığıyla Adalet Bakanlığı’ndan izin istedi. Bakanlık, avukatların taleplerine olumlu ya da olumsuz bir yanıt vermedi.

‘AİLESİNE HABER VERİLMEDİ, HAVALİMANINDA TELEFON YASAKLANDI’

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine nazaran, 11 Kasım gecesi Bakanlıktan müsaade çıktı ve Demirtaş evvel Edirne kent merkezine getirildi. Buradan helikopterle Çorlu’daki askeri üsse, oradan da özel jet ile sabaha karşı Diyarbakır’a götürülen Demirtaş’ın ziyareti, aile bireyleri ve avukatlarından bile gizlendi. Demirtaş’ı taşıyan özel jet Diyarbakır’a indiğinde havalimanı çalışanının telefon ile görüşmeleri yasaklandı.

Babası Tahir Demirtaş’ın tedavi gördüğü Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Selahattin Demirtaş, 45 dakikalık görüşme sonrası birebir tedbirler ve saklılık için Edirne’ye geri götürüldü.

Ne olmuştu?

Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş kalp krizi geçirdi. Birinci müdahalenin akabinde ağır bakıma alınan Tahir Demirtaş’a bypass ameliyatı yapılacağı açıklanmıştı. Selahattin Demirtaş, cumayı cumartesiye bağlayan gece, sabaha karşı saat 04.00 sıralarında ağır güvenlik tedbirleri altında Diyarbakır’a getirildi. Demirtaş kısa ziyaretin akabinde geri götürüldü.

Demirtaş’ın anne ve babası Edirne’ye açık görüşe giderken 2019 yılının aralık ayında kaza geçirmişti. Baba Tahir ve anne Sadiye Demirtaş, yaşadıkları sıhhat problemleri nedeniyle uzun müddettir Edirne’ye gidemiyordu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu