Haber

BBP MKYK Üyesi Ünsal Karabulut, genel başkanlık adaylığını açıkladı. İfade

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkezi Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve eski genel başkan yardımcısı Ünsal Karabulut, yarın yapılacak 12. Olağan Büyük Kurultay’da genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Karabulut, TZOB Otel’de düzenlediği basın toplantısında, barış ortamına en çok ihtiyaç duyulan bir dönemden geçtiklerini belirtti.

Farklılıkların yarattığı gerilimin siyasi sömürüye dönüştüğü bir dönemde, farklılıkları zenginlik olarak gören BBP ekiplerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirten Karabulut, “Attığımız her adım, tüm değerleri benimseyerek atılıyor. Hareketimizin bunca zaman boyunca geliştirdiği gelişme, Türk siyaseti için bir kazanım ve umut ışığı olacaktır.” değerlendirmesini yaptı.

“Partimizin yönetim kademelerinin rehabilite edilmesi için hareketin birlik ve bütünlüğü etrafında bir değişime ihtiyaç olduğu açıktır.” İfadeleri kullanan Karabulut, şöyle devam etti:

“Kaynaklarını ve gücünü inanç ve değerlerinden alan BBP ekipleri, anayasal sistemdeki uygulamalar çerçevesinde bu muhasebeyi yapabilecek tecrübe, bilgi ve olgunluğa sahiptir. Denizin köşelerinde yaşanan her olumsuz yaklaşım, her vatan evladının umudu olabilecek bir umuttur.” “Kapıyı açmak için uzun süredir çalışıyoruz. Bu süreçte bazı zorluklarla, engellerle karşılaşacağımızın bilincindeyiz. Bu prestijle partimizin tüm yetkili delegasyonlarının demokratik uygulamalar çerçevesinde hareket edeceğine olan inancım tamdır. Siyasi ahlak ve etik standartlar.”

Partinin kongre sürecine girdiğini hatırlatan Karabulut, “Ben samimiyetim ve milletime hizmet kararlılığımla partimizi şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun çizgisiyle taçlandırmak ve bunu tarihe geçirmek için genel başkanlığa adayım. Türk siyaset tarihine bir kez daha altın harflerle yazıldı.” söz konusu.

Ünsal Karabulut, lider seçilmesi halinde BBP’nin Cumhur İttifakı’ndaki varlığının devam edeceğini de belirtti.

haber-arsuz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu