Haber

Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü Törenlerle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yıl dönümünde Aydın’ın ilçelerinde düzenlenen törenlerle anıldı.

Yenipazar Atatürk Parkı’nda düzenlenen törende Yenipazar Kaymakamı Şule Demirtaş ve Belediye Başkanı Yüsran Erden, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı söylendi.

Törenin ardından Yenipazar Atatürk Kültür Merkezi’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı düzenlendi.

Söke

Söke Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Söke Kaymakamı Ali Akça, Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan, Garnizon Komutan Yardımcısı Murat Emrah Yıldırım, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tarih Öğretmeni Gamze Aslan Köroğlu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Daha sonra şiirlerin okunduğu etkinlikte, 10 Kasım’da Atatürk’e Hitap konulu oratoryo gösterisi gerçekleştirildi.

Nazilli

Nazilli İstasyon Meydanı’nda düzenlenen törende Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy ve Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı söylendi.

Belediye tiyatro salonunda devam eden programda İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo sahnelendi.

Germencik

Germencik Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Kaymakam Turgay Gülenç ve Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program belediye konferans salonunda devam etti.

Buharkent

Buharkent’te kaymakamlık binası önünde düzenlenen törende Buharkent Kaymakamı Cuma Omurca ve Belediye Başkanı Mehmet Erol, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program Buharkent Belediyesi Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda devam etti.

Kuşadası

Kuşadası Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törende Kaymakam İbrahim Keklik ve Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Gürol Turhan, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu