Haber

8. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin 2’nci günü sağlık yürüyüşü ile başladı

MİLLİ ATLETLERLE SIHHAT İÇİN YÜRÜDÜLER

Milas Belediyesi, oda ve kurumların işbirliğiyle düzenlenen 8. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin ikinci günü Su Kemerleri ve Menteş Kavakdibi güzergahında gerçekleşen sıhhat yürüyüşü ile başladı.

‘Milas’ta Hasat Zamanı’ sloganıyla düzenlenen 8. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nin ikinci günü; ulusal atletler Nagihan Karadere, Seda Ocak, Sema Aydemir, Milas Dağcılık – Tabiat Sporları Kulübü, protokol üyeleri ve halkın iştirakiyle gerçekleşen sıhhat yürüyüşü ile başladı.

Milas’ın simgelerinden biri olan Su Kemerleri’nden başlayan ve yaklaşık iki kilometre sürerek Menteş Kavakdibi’nde sona eren sıhhat yürüyüşüne katılan ulusal atletlere vatandaşlar ağır ilgi gösterdi. Hayranlarıyla sık sık özçekim yapan ulusal atletler Nagihan Karadere, Seda Ocak ve Sema Aydemir Milas’taki şenlik coşkusuna ortak olmaktan büyük memnunluk duyduklarını lisana getirdiler.

Sağlık yürüyüşü, güzergahın son noktası olan Menteş Kavakdibi’nde gerçekleştirilen kahvaltı aktifliği ile devam ederken; Lider Tokat, ulusal atletler, sanatçı Zeynep Casalini ve ‘Muhtar’ olarak bilinen işletmeci Faruk Satış’ın iştirakiyle Milas zeytinyağı ile menemen yapıldı. Sıhhat yürüyüşü ve kahvaltı, hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

Emek emek işlenen Zeytin Hasat Şenliği’nin coşkuyla, heyecanla, gururla devam ettiğini belirten Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat, “Sizlerin sayesinde Milas Zeytin Hasat Şenliği dolu dolu geçiyor ve amacına ulaşıyor. Değerli konuklarımıza, destek veren herkese tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu